Sort by

CinemaVoid 🏴‍☠️ has logged 37 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Fall

The Fall

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mickey Mouse Disco

Mickey Mouse Disco

1980
×
Read the review Edit this entry  
21
Bedrockin' and Rappin'

Bedrockin' and Rappin'

1991
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lawnmower Man

The Lawnmower Man

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Straw Dogs

Straw Dogs

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mr. Vampire

Mr. Vampire

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rayearth

Rayearth

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Angel

Angel

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cyberscape: A Computer Animation Vision

Cyberscape: A Computer Animation Vision

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Whoopee Party

The Whoopee Party

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Wanna-Be's

Wanna-Be's

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mothra

Mothra

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Clue

Clue

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rakka

Rakka

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Teenage Mutant Ninja Turtles: Turtle Tunes

Teenage Mutant Ninja Turtles: Turtle Tunes

1994
×
Read the review Edit this entry  
05
Five Element Ninjas

Five Element Ninjas

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nora

Nora

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Shame

Shame

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love

Love

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Riding Bean

Riding Bean

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Savage Streets

Savage Streets

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
Read the review Edit this entry  
03
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Oruorane the Cat Player

Oruorane the Cat Player

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Darkwing Duck - Darkly Dawns the Duck

Darkwing Duck - Darkly Dawns the Duck

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry