Sort by

jenni has logged 280 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★½
Edit this entry  
24
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
An Education

An Education

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★½
Edit this entry  
23
Skins

Skins

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Temple Grandin

Temple Grandin

2010
×
Edit this entry  
22
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Breathe

Breathe

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Creep

Creep

2014
×
★★
Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
★½
Edit this entry  
02
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★½
Edit this entry  
01
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Kill Bill: The Whole Bloody Affair

Kill Bill: The Whole Bloody Affair

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★½
Edit this entry  
24
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
Home

Home

2009
×
★★★★
Edit this entry  
21
Cam

Cam

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry