• The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ½

  • Black Widow

    ★★

  • Hamilton

  • The Half of It

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★½

  • Ma

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Perfect Date

  • After

    ½

  • Shazam!

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Paddleton

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★½

  • Vice

    ★★½

  • Dumplin'

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Teen Spirit

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Vox Lux

    ★★★

  • Wanderlust

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★½

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Hope Springs Eternal

    ½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★½

  • Cam

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½