Sort by

Jameson has logged 266 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Edit this entry  
26
Fatman

Fatman

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
12
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★
Edit this entry  
10
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★½
Edit this entry  
07
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry