Sort by

Gabriel Armstrong has logged 58 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Footloose

Footloose

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Edit this entry  
21
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Annabelle

Annabelle

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Twins

Twins

1988
×
★★★★
Edit this entry  
14
Chang Can Dunk

Chang Can Dunk

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Missing

Missing

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Finest Hours

The Finest Hours

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Interview

The Interview

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Mist

The Mist

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sick

Sick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sicario

Sicario

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry