Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pig

Pig

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Mommy Is Coming

Mommy Is Coming

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Farewell Song

Farewell Song

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sweet, Sweet Lonely Girl

Sweet, Sweet Lonely Girl

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
First Love

First Love

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fable

The Fable

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Premature

Premature

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bad Biology

Bad Biology

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hotel Rwanda

Hotel Rwanda

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Voyeur

The Voyeur

1994
×
★★★★
Edit this entry  
04
All Ladies Do It

All Ladies Do It

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry