Sort by
  • Pig

  • Bigil

    ★★★★

  • Ravening

    ★★★★

  • The Forest of Love

    ★★★★

  • Asuran

    ★★★½

  • Kaappaan

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Fable

    ★★½

  • Farewell Song

    ★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • First Love

    ★★★

  • Premature

    ★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • Call Boy

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★★

  • Angamaly Diaries

    ★★★★★

  • Sweet, Sweet Lonely Girl

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★

  • Sivapuranam

    ★★★★★

  • Wolf Totem

    ★★½

  • Tokyo Tribe

    ★★★★★

  • The Conjuring

    ★★★

  • Now You See Me

    ★★★

  • Mommy Is Coming

    ★★★★★

  • Aaranya Kaandam

    ★★★½

  • Tangled

    ★★★★

  • Colorful

    ★★★★

  • Bad Biology

    ★★★★★

  • Elizabethtown

    ★★★★★

  • Hotel Rwanda

    ★★★

  • Insomnia

    ★★★

  • The Voyeur

    ★★★★

  • All Ladies Do It

    ★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★★