• Justice Society: World War II

    Justice Society: World War II

    ★★★½

    really like how Flash is depicted in this movie. also, diana vs arthur was nice. despite being warped into another world, this still feels pretty grounded and i like it.

  • The Descent

    The Descent

    ½

    snooze fest

  • The Empty Man

    The Empty Man

    ★★★½

    very interesting "horror" film. thought it was gonna be the typical paranormal spooky ghost, but wow was i wrong.

  • Host

    Host

    ★★★

    pretty creepy

  • Interstellar

    Interstellar

    ★★★★★

    the perfect movie exists

  • The Den

    The Den

    ★★★

    makes sense kinda

  • The Endless

    The Endless

    ★★★★

    alien cult make loopy loop

  • Last Shift

    Last Shift

    ★★★

    liked how it was basically a cop losing her mind

  • Triangle

    Triangle

    ★★★★

    pretty good loop-type film, actually quite tragic

  • Haunt

    Haunt

    ★★½

    eh

  • Justice League Dark

    Justice League Dark

    ★★★

    wish DC would try to expand media adaptations on their magical heroes. also, no batman for a movie centered around magic.

  • Aquaman: King of Atlantis

    Aquaman: King of Atlantis

    ★★★★

    fun