Sort by

CinemaCl❄️wn has logged 31 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dumplings

Dumplings

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kisapmata

Kisapmata

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Eye

The Eye

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
One Missed Call

One Missed Call

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Fly

The Fly

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Thing From Another World

The Thing From Another World

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Alone

Alone

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry