CinemaCl🎃wn has logged 17 entries for films during January 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Steve Jobs: The Man in the Machine

Steve Jobs: The Man in the Machine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Burnt

Burnt

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry