CinemaCl🎃wn has logged 31 entries for films during July 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hitchcock

Hitchcock

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Café de Flore

Café de Flore

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
Read the review Edit this entry  
17
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Clerks

Clerks

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Letters from Iwo Jima

Letters from Iwo Jima

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Flags of Our Fathers

Flags of Our Fathers

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Triumph of the Will

Triumph of the Will

1935
×
Read the review Edit this entry  
06
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry