CinemaClown has logged 30 entries for films during June 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
True Lies

True Lies

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Circus

The Circus

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry