• The 355

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • Mother/Android

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Swan Song

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • The Tender Bar

    ★★½

  • The Rescue

    ★★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • This Is the Night

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Beckett

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Vivo

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • America: The Motion Picture

    ★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • False Positive

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Far From the Tree

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Creating an Army of the Dead

    ★★★

  • Cruella

    ★★½