Sort by

tizi has logged 95 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
X-Men

X-Men

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
El Angel

El Angel

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
Read the review Edit this entry  
04
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★
Edit this entry  
02
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Boys

Boys

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Very Good Girls

Very Good Girls

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry