Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tinker Bell and the Legend of the NeverBeast

Tinker Bell and the Legend of the NeverBeast

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Tinker Bell and the Pirate Fairy

Tinker Bell and the Pirate Fairy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Secret of the Wings

Secret of the Wings

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tinker Bell and the Lost Treasure

Tinker Bell and the Lost Treasure

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tinker Bell

Tinker Bell

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Requiem

Requiem

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love & Death

Love & Death

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Close

Close

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
29
A Night at the Roxbury

A Night at the Roxbury

1998
×
Read the review Edit this entry  
23
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Smile

Smile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Barbie in The 12 Dancing Princesses

Barbie in The 12 Dancing Princesses

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lolita

Lolita

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sidewalls

Sidewalls

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry