• Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★★★

  • Arthur Christmas

    ★★★★

  • Haywire

    ★★★★

  • The Muppets

    ★★★★½

  • In Time

    ★★½

  • The Adventures of Tintin

    ★★★★

  • The Woman

    ★★★★

  • The Ambassador

    ★★★½

  • Real Steel

    ★★★★

  • The Ides of March

    ★★★★

  • Moneyball

    ★★★★

  • Tinker Tailor Soldier Spy

    ★★★½

  • Extraterrestrial

    ★★★★

  • You're Next

    ★★★★

  • Killer Joe

    ★★★½

  • God Bless America

    ★★★★

  • The Descendants

    ★★★★

  • Warrior

    ★★★★

  • The Raid

    ★★★★½

  • Kill List

    ★★★★½

  • Shark Night 3D

    ★★½

  • The Innkeepers

    ★★★

  • Fright Night

    ★★★½

  • The Skin I Live In

    ★★★★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★

  • Red State

  • Project Nim

    ★★★★

  • Bernie

    ★★★½

  • Jiro Dreams of Sushi

    ★★★★

  • Super 8

    ★★★½

  • X-Men: First Class

    ★★★★

  • Drive

    ★★★★★

  • Bad Teacher

    ★★½

  • The Artist

    ★★★½

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★½

  • Attack the Block

    ★★★★½

  • Midnight in Paris

    ★★★★½

  • The Greatest Movie Ever Sold

    ★★★½

  • Thor

    ★★★½

  • Fast Five

    ★★★★

  • Detention

    ★★★★

  • Rango

    ★★★★★

  • Take Shelter

    ★★★½

  • Being Elmo: A Puppeteer's Journey

    ★★★★

  • True Grit

    ★★★★½

  • Klown

    ★★★½

  • Rare Exports: A Christmas Tale

    ★★★★

  • Don't Be Afraid of the Dark

    ★★★½

  • Troll Hunter

    ★★★★★

  • Machete Maidens Unleashed!

    ★★★½

  • Elite Squad: The Enemy Within

    ★★★½

  • Senna

    ★★★★½

  • Stake Land

    ★★★½

  • A Horrible Way to Die

    ★★½

  • Insidious

    ★★★★

  • Super

    ★★★½

  • Tabloid

    ★★★½

  • Black Swan

    ★★★★½

  • I Saw the Devil

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • Despicable Me

    ★★★

  • Black Death

  • Rubber

  • Iron Man 2

    ★★★½

  • American Grindhouse

    ★★★★

  • Birdemic: Shock and Terror

  • The Illusionist

    ★★★

  • True Legend

    ★★★½

  • Waiting for

    ★★★★★

  • Tucker and Dale vs. Evil

    ★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

  • Where the Wild Things Are

    ★★★½