• RoboCop

    ★★★

  • Anchorman 2: The Legend Continues

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★½

  • Frozen

    ★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★½

  • Last Vegas

    ★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★★½

  • The Counselor

    ★★★

  • Ender's Game

    ★★★½

  • Carrie

    ★★★½

  • Her

    ★★★★½

  • Captain Phillips

    ★★★★

  • Cloudy with a Chance of Meatballs 2

    ★★★

  • Machete Kills

    ★★★

  • Insidious: Chapter 2

    ★★★

  • Salinger

    ★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • Gravity

    ★★★★½

  • Don Jon

    ★★★

  • The Wolverine

    ★★★

  • RED 2

    ★★★½

  • Kick-Ass 2

    ★★★½

  • Pacific Rim

    ★★★★½

  • The World's End

    ★★★★½

  • The Heat

  • White House Down

    ★★★½

  • World War Z

    ★★★½

  • Man of Steel

    ★★★★

  • Monsters University

    ★★★

  • This Is the End

    ★★★★½

  • Now You See Me

    ★★★½

  • Only God Forgives

    ★★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★½

  • The Bling Ring

    ★★★½

  • Epic

    ★★★½

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • Fast & Furious 6

    ★★★★

  • Star Trek Into Darkness

    ★★★★

  • Iron Man 3

    ★★★★½

  • Pain & Gain

    ★★★½

  • Oblivion

    ★★★½

  • Evil Dead

    ★★½

  • Trance

    ★★★½

  • G.I. Joe: Retaliation

    ★★½

  • The Host

    ★★

  • The Conjuring

    ★★★★½

  • Olympus Has Fallen

    ★★★

  • Jack the Giant Slayer

    ★★

  • Oz the Great and Powerful

    ★★★½

  • Side Effects

    ★★★★

  • A Good Day to Die Hard

    ★★½

  • Warm Bodies

    ★★★½

  • Before Midnight

    ★★★★

  • Stoker

    ★★★★½

  • The Kings of Summer

    ★★★★½

  • Fruitvale Station

    ★★★★½

  • V/H/S/2

    ★★★★

  • Sound City

    ★★★★

  • Hansel & Gretel: Witch Hunters

    ★★★½

  • Mama

    ★★★

  • The Last Stand

    ★★★★

  • The Grandmaster

    ★★★★

  • Gangster Squad

    ★★★½

  • Movie 43

    ★★★

  • Jack Reacher

    ★★★½

  • Zero Dark Thirty

    ★★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Sightseers

    ★★★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★½

  • Life of Pi

    ★★★★