Sort by

Ethan has logged 12 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Last Seduction

The Last Seduction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Swimming Pool

The Swimming Pool

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Body Double

Body Double

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dodsworth

Dodsworth

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry