Sort by
  • The Killer

    ★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • Saltburn

    ★★★½

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★½

  • May December

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • BEEF

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Air

    ★★★½

  • Tetris

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★

  • Cocaine Bear

    ★★★½

  • Creed III

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • This Place Rules

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Stutz

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Blonde

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Whale

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Father of the Bride

    ★½

  • Hustle

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Armageddon Time

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★