yanni has logged 13 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Before Night Falls

Before Night Falls

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Where to Invade Next

Where to Invade Next

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paul Williams Still Alive

Paul Williams Still Alive

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★
Edit this entry  
23
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gomorrah

Gomorrah

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zama

Zama

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry