yanni has logged 42 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Jihad for Love

A Jihad for Love

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Word Is Out: Stories of Some of Our Lives

Word Is Out: Stories of Some of Our Lives

1977
×
★★★★
Edit this entry  
26
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sisterhood

Sisterhood

2017
×
Edit this entry  
23
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Comedian

The Comedian

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
As You Are

As You Are

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beautiful Thing

Beautiful Thing

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Querelle

Querelle

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Murmur of Youth

Murmur of Youth

1997
×
★★★½
Edit this entry  
21
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Trans List

The Trans List

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Another Country

Another Country

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Liz in September

Liz in September

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fire

Fire

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Growing Up Coy

Growing Up Coy

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Edit this entry  
15
Wilde

Wilde

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
All Eyez on Me

All Eyez on Me

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lure

The Lure

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
Read the review Edit this entry  
14
Mädchen in Uniform

Mädchen in Uniform

1931
×
★★★½
Edit this entry  
14
Rock Hudson's Home Movies

Rock Hudson's Home Movies

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★
Edit this entry  
13
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spa Night

Spa Night

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Blush

Blush

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Esteros

Esteros

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Appropriate Behavior

Appropriate Behavior

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Times of Harvey Milk

The Times of Harvey Milk

1984
×
★★★½
Edit this entry  
01
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry