yanni has logged 45 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Brainwashing of My Dad

The Brainwashing of My Dad

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jean of the Joneses

Jean of the Joneses

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Eiffel Tower Mystery

The Eiffel Tower Mystery

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Decline of Western Civilization

The Decline of Western Civilization

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Connection

The Connection

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Deidra & Laney Rob a Train

Deidra & Laney Rob a Train

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The House Is Black

The House Is Black

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Losing Ground

Losing Ground

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
52 Tuesdays

52 Tuesdays

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
Yelling To The Sky

Yelling To The Sky

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Attenberg

Attenberg

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Slow Business of Going

The Slow Business of Going

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fit

Fit

1994
×
★★★½
Edit this entry  
15
Honeytrap

Honeytrap

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Life Is Sweet

Life Is Sweet

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Am Yours

I Am Yours

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
In a World...

In a World...

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gregory Go Boom

Gregory Go Boom

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Reluctant Fundamentalist

The Reluctant Fundamentalist

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Monster

Monster

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Pervert's Guide to Cinema

The Pervert's Guide to Cinema

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Edit this entry  
05
Advantageous

Advantageous

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Je, tu, il, elle

Je, tu, il, elle

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Girlhood

Girlhood

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry