Sort by

Comicbookfan has logged 38 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mister Lonely

Mister Lonely

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Capote Tapes

The Capote Tapes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Unleashed

Unleashed

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dopesick

Dopesick

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Simple Men

Simple Men

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Passing

Passing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Last Time I Saw Richard

The Last Time I Saw Richard

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry