Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spectral

Spectral

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Legend of 1900

The Legend of 1900

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
SAS: Red Notice

SAS: Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
How to Marry a Millionaire

How to Marry a Millionaire

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
His Secret Life

His Secret Life

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hidden Child

The Hidden Child

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ennio: The Maestro

Ennio: The Maestro

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
America Latina

America Latina

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
On the Job 2: The Missing 8

On the Job 2: The Missing 8

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Freaks Out

Freaks Out

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Django & Django

Django & Django

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Semiotic Plastic

Semiotic Plastic

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The King of Laughter

The King of Laughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Box

The Box

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Life Of Crime 1984-2020

Life Of Crime 1984-2020

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Catholic School

The Catholic School

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lost Illusions

Lost Illusions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Happening

Happening

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mona Lisa and the Blood Moon

Mona Lisa and the Blood Moon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Official Competition

Official Competition

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sundown

Sundown

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Inner Cage

The Inner Cage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Full Moon

Full Moon

2021
×
½
Edit this entry  
03
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Woman on Top

Woman on Top

2000
×
★★
Edit this entry  
18
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Life of David Gale

The Life of David Gale

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Reality

Reality

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Captive

The Captive

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Consequences of Love

The Consequences of Love

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry