Sort by

chloe has logged 30 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Riot Club

The Riot Club

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
This Beautiful Fantastic

This Beautiful Fantastic

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Candy Floss

Candy Floss

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
Read the review Edit this entry  
09
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Watching the Detectives

Watching the Detectives

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry