Sort by

Cikitafyr has logged 52 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Moloch

Moloch

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Satan's Slaves 2: Communion

Satan's Slaves 2: Communion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Outside

The Outside

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Asih 2

Asih 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Pit and the Pendulum

The Pit and the Pendulum

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Who Can Kill a Child?

Who Can Kill a Child?

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Homecoming

Homecoming

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Photograph

The Photograph

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Big Mouth

Big Mouth

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Preman

Preman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Love for Sale 2

Love for Sale 2

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Love for Sale

Love for Sale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Mr. Harrigan's Phone

Mr. Harrigan's Phone

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
X2

X2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Missing Home

Missing Home

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Savage X Fenty Show Vol. 3

Savage X Fenty Show Vol. 3

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
21 Grams

21 Grams

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Charade

Charade

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Roh Fasik

Roh Fasik

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Doll 3

The Doll 3

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
After We Fell

After We Fell

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Cannibal Ferox

Cannibal Ferox

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry