Sort by

Cikitafyr has logged 334 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Nevertheless,

Nevertheless,

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Broker

Broker

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Outer Space

Outer Space

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Connect

Connect

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Big 4

The Big 4

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Youth

Youth

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Phantom of Liberty

The Phantom of Liberty

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sliver

Sliver

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Like & Share

Like & Share

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Broken Wings

Broken Wings

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bloody Hell

Bloody Hell

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nekromantik

Nekromantik

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Meet Cute

Meet Cute

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Volver

Volver

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Artist

The Artist

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Yes Day

Yes Day

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Closer

Closer

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sacred 2

Sacred 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ghost Writer 2

Ghost Writer 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kadet 1947

Kadet 1947

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry