ciara has logged 119 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Maid in Manhattan

Maid in Manhattan

2002
×
★★
Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Edit this entry  
30
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★★
Edit this entry  
30
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★★½
Edit this entry  
30
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★½
Edit this entry  
29
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Edit this entry  
25
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Edit this entry  
17
Memoirs of a Geisha

Memoirs of a Geisha

2005
×
★★
Edit this entry  
14
Room

Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★
Edit this entry  
02
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Accused

The Accused

1988
×
★★★★
Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Split

Split

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Nanny Diaries

The Nanny Diaries

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Secret Life of Bees

The Secret Life of Bees

2008
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Laggies

Laggies

2014
×
★★½
Edit this entry  
18
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
LEGO City 4D: Officer in Pursuit

LEGO City 4D: Officer in Pursuit

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Shallow Hal

Shallow Hal

2001
×
★★
Edit this entry  
09
The Call

The Call

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★
Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Speak

Speak

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Edit this entry  
24
Nate Bargatze: The Greatest Average American

Nate Bargatze: The Greatest Average American

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry