• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Sophie: A Murder in West Cork

    ★★★★

  • Fatherhood

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★★½

  • Thunder Force

    ★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Seventh Day

    ½

  • Seaspiracy

    ½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • The Binding

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★½

  • The Scary House

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★½

  • The Paramedic

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Monday

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Project Power

    ★★

  • Hamilton

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Dating Amber

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Half of It

    ★★★

  • The Last Dance

  • The Secret: Dare to Dream

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Night Clerk

    ★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Adú

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Worth

    ★★★½

  • His House

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★½

  • 1917

    ★★★★