• tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Vacation Friends

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Lamb

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Together

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • Pixie

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Host

    ★★★★

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★½

  • A Whisker Away

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Worth

    ★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Babyteeth

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • Come to Daddy

    ★★★

  • Saint Frances

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Private Life

    ★★★