Sort by

ciaran_vallely has logged 27 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bob le Flambeur

Bob le Flambeur

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Being There

Being There

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scarface

Scarface

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fear of God: 25 Years of The Exorcist

The Fear of God: 25 Years of The Exorcist

1998
×
★★★
Edit this entry  
27
The Lady in Red

The Lady in Red

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cat People

Cat People

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
2046

2046

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Snakehead

Snakehead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dashcam

Dashcam

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kicking Blood

Kicking Blood

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
You Are Not My Mother

You Are Not My Mother

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★
Edit this entry  
07
Shoulder Arms

Shoulder Arms

1918
×
★★★½
Edit this entry  
06
Veronica Guerin

Veronica Guerin

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Dog's Life

A Dog's Life

1918
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry