Sort by

ciaran_vallely has logged 27 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Raining Stones

Raining Stones

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Village

The Village

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Pied Piper

The Pied Piper

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crazed Fruit

Crazed Fruit

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
One False Move

One False Move

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jungleland

Jungleland

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Carnal Knowledge

Carnal Knowledge

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hunted

The Hunted

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Angels in America

Angels in America

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Silkwood

Silkwood

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Heartburn

Heartburn

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bug

Bug

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wolf

Wolf

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry