Ciara has logged 102 entries for films during June 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Castaway on the Moon

Castaway on the Moon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
L'Atalante

L'Atalante

1934
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Women

The Women

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last Circus

The Last Circus

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Berlin File

The Berlin File

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Chasing Ice

Chasing Ice

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Submarine

Submarine

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Circus

The Circus

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Five Broken Cameras

Five Broken Cameras

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Slacker

Slacker

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
35 Shots of Rum

35 Shots of Rum

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Thieves

The Thieves

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
World War Z

World War Z

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cairo Station

Cairo Station

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Host

The Host

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hotel Rwanda

Hotel Rwanda

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Brave

Brave

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Persona

Persona

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Savages

The Savages

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry