Sort by

wyatt has logged 101 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cartoon All-Stars to the Rescue

Cartoon All-Stars to the Rescue

1990
×
Read the review Edit this entry  
20
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sing

Sing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
MouseHunt

MouseHunt

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Shot in the Dark

A Shot in the Dark

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Night B4 Christmas

The Night B4 Christmas

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Nuttiest Nutcracker

The Nuttiest Nutcracker

1999
×
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry