Sort by

emma has logged 26 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
17 Again

17 Again

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★½
Edit this entry  
06
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Countdown

Countdown

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
03
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Edit this entry  
10
Kidnap

Kidnap

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
No Exit

No Exit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Inheritance

Inheritance

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry