Sort by
  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

  • 20th Century Girl

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Decision to Leave

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Speak No Evil

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★

  • Old

  • My Amanda

    ★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Blue Miracle

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • I

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • The Boy Foretold By the Stars

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Canvas

  • My First Summer

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Little Fish

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★