Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fast Five

Fast Five

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Footloose

Footloose

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Swimmers

The Swimmers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
That Awkward Moment

That Awkward Moment

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Looks That Kill

Looks That Kill

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dog

Dog

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Project X

Project X

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★★
Edit this entry