Chloe has logged 196 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Guilty Gear -Strive-

Guilty Gear -Strive-

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
Read the review Edit this entry  
23
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tag

Tag

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Read the review Edit this entry  
10
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Ruling Class

The Ruling Class

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Key Largo

Key Largo

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★
Read the review Edit this entry