• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★★

  • Four Hours at the Capitol

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Karen

    ½

  • Spencer

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Guilty Gear -Strive-

    ★★★★★

  • Loki

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★½

  • Things Heard & Seen

  • Justice Society: World War II

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Boss Level

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • WandaVision

  • Batman: Soul of the Dragon

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Batman: Death in the Family

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Wife of a Spy

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Night Clerk

    ★★

  • Emma.

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Uncle Frank

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Fractured

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Hair Love

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Batman: Hush

    ★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½