Sort by

chrix924 has logged 29 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★
Edit this entry  
15
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Journey 2: The Mysterious Island

Journey 2: The Mysterious Island

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★½
Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Rock

The Rock

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Heavenly Puss

Heavenly Puss

1949
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry