Sort by

Chris has logged 24 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beyond the Gates

Beyond the Gates

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Piranha

Piranha

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dracula Has Risen from the Grave

Dracula Has Risen from the Grave

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Martin

Martin

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Blob

The Blob

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Company of Wolves

The Company of Wolves

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Mangler

The Mangler

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
El Dorado

El Dorado

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Raw Force

Raw Force

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry