Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Big Fat Greek Wedding 3

My Big Fat Greek Wedding 3

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Unknown Country

The Unknown Country

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Elemental

Elemental

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Five Devils

The Five Devils

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cassandro

Cassandro

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★½
Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Private Benjamin

Private Benjamin

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Edit this entry  
19
STILL: A Michael J. Fox Movie

STILL: A Michael J. Fox Movie

2023
×
★★½
Edit this entry  
19
Nimona

Nimona

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Flora and Son

Flora and Son

2023
×
★★★
Edit this entry  
15
The Settlers

The Settlers

2023
×
★★★½
Edit this entry  
15
Concrete Utopia

Concrete Utopia

2023
×
★★★½
Edit this entry  
12
Last Summer

Last Summer

2023
×
★★★½
Edit this entry  
12
Evil Does Not Exist

Evil Does Not Exist

2023
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Beast

The Beast

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hit Man

Hit Man

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Poolman

Poolman

2023
×
★★
Edit this entry  
11
Origin

Origin

2023
×
★★½
Edit this entry  
11
Hell of a Summer

Hell of a Summer

2023
×
★★
Edit this entry  
10
Valentina or the Serenity

Valentina or the Serenity

2023
×
★★★
Edit this entry  
10
His Three Daughters

His Three Daughters

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
Lil Nas X: Long Live Montero

Lil Nas X: Long Live Montero

2023
×
★★
Edit this entry  
09
The Feeling That the Time for Doing Something Has Passed

The Feeling That the Time for Doing Something Has Passed

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
Woman of the Hour

Woman of the Hour

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Contestant

The Contestant

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★½
Edit this entry  
08
Silver Dollar Road

Silver Dollar Road

2023
×
★★★★
Edit this entry  
08
Do Not Expect Too Much from the End of the World

Do Not Expect Too Much from the End of the World

2023
×
★★★★
Edit this entry  
08
North Star

North Star

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Gonzo Girl

Gonzo Girl

2023
×
★½
Edit this entry  
07
Perfect Days

Perfect Days

2023
×
★★★½
Edit this entry  
07
La Chimera

La Chimera

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Edit this entry  
06
Monster

Monster

2023
×
★★★½
Edit this entry  
05
In Flames

In Flames

2023
×
★★★
Edit this entry  
05
Humanist Vampire Seeking Consenting Suicidal Person

Humanist Vampire Seeking Consenting Suicidal Person

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
Charlie Wilson's War

Charlie Wilson's War

2007
×
★★★½
Edit this entry  
04
Not a Word

Not a Word

2023
×
★★
Edit this entry  
03
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
Read the review Edit this entry  
03
Seagrass

Seagrass

2023
×
★★★
Edit this entry  
03
Medusa Deluxe

Medusa Deluxe

2022
×
★★★
Edit this entry