Sort by
  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★½

  • Max Roach: The Drum Also Waltzes

    ★★★½

  • Join or Die

    ★★½

  • Citizen Sleuth

    ★★★

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★★★

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Food and Country

    ★★★½

  • King Coal

    ★★★★

  • Passages

    ★★★★

  • Mami Wata

    ★★★½

  • A Little Prayer

    ★★★½

  • Bad Press

    ★★½

  • Going Varsity in Mariachi

    ★★★½

  • Drift

    ★★

  • Rotting in the Sun

    ★★½

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★

  • All Dirt Roads Taste of Salt

    ★★★★

  • A Thousand and One

    ★★★★

  • Sorcery

    ★★★½

  • Beyond Utopia

    ★★★½

  • A Still Small Voice

    ★★★★½

  • Infinity Pool

    ★½

  • Eileen

    ★★★★

  • Kokomo City

    ★★★★

  • Bad Behaviour

    ★★

  • Milisuthando

    ★★★½

  • The Starling Girl

    ★★★

  • Joonam

    ★★★½

  • Slow

    ★★★½

  • When It Melts

    ★★½

  • The Disappearance of Shere Hite

    ★★★½

  • Mamacruz

    ★★★★

  • In My Mother's Skin

    ★★★★

  • AUM: The Cult At The End Of The World

    ★★½

  • Fair Play

    ★★½

  • Magazine Dreams

    ★★½

  • Fancy Dance

    ★★★½

  • Birth/Rebirth

    ★★★★

  • The Longest Goodbye

    ★★★

  • Little Richard: I Am Everything

    ★★★

  • Shayda

    ★★★½

  • It's Only Life After All

    ★★½

  • Kim's Video

    ★★

  • Babylon

    ★★★½

  • The Elephant Whisperers

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

  • Spoiler Alert

    ★★½

  • Driving Mum

    ★★

  • Strange World

    ★★½

  • 1946: The Mistranslation That Shifted Culture

    ★★½

  • In the Company of Rose

    ½

  • Larry

    ★★½

  • Falling for Christmas

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Ordinary Failures

    ★★½

  • SHTTL

    ★★★★

  • She Said

    ★★★

  • The Knocking

    ★★

  • Is That Black Enough for You?!?

    ★★★★

  • My Father's Dragon

    ★★★½

  • Waiting for the Light to Change

    ★★★½

  • Tell It Like a Woman

  • Halloween Ends

    ★½

  • Till

    ★★★½

  • Hellraiser

    ★★½

  • Satanic Hispanics

    ★★

  • In Search of Bengali Harlem

    ★★★