Sort by

Christine has logged 24 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★½
Edit this entry  
28
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Know Where I'm Going!

I Know Where I'm Going!

1945
×
★★★½
Edit this entry  
21
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
★★½
Edit this entry  
20
Rocky

Rocky

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★½
Edit this entry  
16
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The World's End

The World's End

2013
×
★★½
Edit this entry  
16
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★½
Edit this entry  
07
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★
Edit this entry  
06
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★½
Edit this entry  
03
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Shelter

Shelter

2007
×
Edit this entry  
01
Shelter

Shelter

2007
×
Edit this entry