Sort by

Christine has logged 160 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★½
Edit this entry  
20
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★
Edit this entry  
06
Newness

Newness

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★½
Edit this entry  
05
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Daredevil

Daredevil

2003
×
½
Edit this entry  
01
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★★½
Edit this entry  
15
Johnny English

Johnny English

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Beaches

Beaches

1988
×
½
Edit this entry  
22
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★½
Edit this entry  
08
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
9 Songs

9 Songs

2004
×
Edit this entry  
03
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Edit this entry  
01
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Scent of Green Papaya

The Scent of Green Papaya

1993
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Snake in the Eagle's Shadow

Snake in the Eagle's Shadow

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Badlands

Badlands

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Edit this entry  
04
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
01
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry