• Crimes of the Future

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • X

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Speak No Evil

    ★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The King's Man

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • An Unexpected Christmas

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★

  • Robin Robin

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Attica

  • Halloween Kills

    ★★

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Lead Me Home

  • Dune

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★½

  • Cyrano

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • Old

    ★★

  • The Windshield Wiper

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • After Yang

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★½

  • False Positive

  • Luca

    ★★★★½

  • Bestia

  • The Queen of Basketball

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Three Songs for Benazir

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

  • Oxygen

    ★★½

  • Audible