kobe 🎄 has logged 84 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Woman in the Septic Tank 3: The Real Untold Story of Josephine Bracken

The Woman in the Septic Tank 3: The Real Untold Story of Josephine Bracken

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Girl, She Is 100%

A Girl, She Is 100%

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Gentle Breeze in the Village

A Gentle Breeze in the Village

2007
×
Read the review Edit this entry  
05
Rabid

Rabid

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
He's Into Her: The Movie Cut

He's Into Her: The Movie Cut

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dope

Dope

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Paprika

Paprika

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
House of Secrets: The Burari Deaths

House of Secrets: The Burari Deaths

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
In Time

In Time

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Respeto

Respeto

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bar Boys

Bar Boys

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Divergent

Divergent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Children Who Chase Lost Voices

Children Who Chase Lost Voices

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Plan B

Plan B

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
1-2-3

1-2-3

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
12
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
09
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
½
Read the review Edit this entry