Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Winnie the Pooh: Blood and Honey

Winnie the Pooh: Blood and Honey

2023
×
Edit this entry  
25
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★
Edit this entry  
24
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★★
Edit this entry  
22
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★
Edit this entry  
17
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Edit this entry  
05
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★★★
Edit this entry  
01
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Haunting in Connecticut

The Haunting in Connecticut

2009
×
Edit this entry  
21
The Prey

The Prey

1983
×
★★★
Edit this entry  
18
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
12
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★★
Edit this entry  
28
Haunted Mansion

Haunted Mansion

2023
×
★★★
Edit this entry  
24
The Call

The Call

2020
×
Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★★
Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★½
Edit this entry  
01
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★
Edit this entry  
30
Elemental

Elemental

2023
×
Edit this entry  
26
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Flash

The Flash

2023
×
★★★
Edit this entry  
11
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
★★★
Edit this entry  
06
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Shivers

Shivers

1975
×
★★★★
Edit this entry  
13
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Edit this entry  
08
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
04
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Edit this entry