Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bros

Bros

2022
×
★★½
Edit this entry  
01
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Beast

Beast

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Father Hood

Father Hood

1993
×
★★★
Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
Edit this entry  
12
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★★
Edit this entry  
09
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★
Edit this entry  
27
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Morbius

Morbius

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Crush

Crush

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry