• Dear Thomas

    ★★★

  • Diana: The Musical

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Royal Game

    ★★½

  • Polizeiruf 110: Bis Mitternacht

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • 9/11: Inside the President's War Room

    ★★★

  • Ich und die Anderen

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Celts

    ★★½

  • Anamnesis

    ★★½

  • Wo ist Mike?

    ★½

  • The Woman in the Window

  • The Underground Railroad

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Stop-Zemlia

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Black Eagles

    ★★★

  • Der Prozess: Wie Dietmar Hopp zur Hassfigur der Ultras wurde

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Fabian: Going to the Dogs

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★½

  • Mr. Bachmann and His Class

    ★★½

  • A Cop Movie

    ★½

  • District Terminal

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★

  • Je suis Karl

    ★★★

  • Forest: I See You Everywhere

    ★★★★

  • Limbo

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★½

  • Azor

    ★★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★★

  • I'm Your Man

    ★★★½

  • Social Hygiene

    ★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★½

  • The Girl and the Spider

    ★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • We

    ★★½

  • My Uncle Tudor

    ★★★½

  • The Fam

    ★★★

  • The Seed

    ★★½

  • The World After Us

    ★★

  • Introduction

    ★★

  • The Colony

    ★★½

  • Language Lessons

    ★★★

  • Ted K

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Ninjababy

    ★★★

  • Silk Road

    ★½

  • Human Factors

    ★★★

  • Cryptozoo

    ★★★

  • CODA

    ★★½

  • Censor

    ★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★

  • Handbook for a Privileged European Woman

    ★★★½

  • Höllental

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Your Honor

    ★★★

  • In der Familie: Part 2

    ★★½

  • Easter Eggs

    ★★½

  • Christmas Crossfire

    ★★★

  • The Call

    ★★★

  • Das Geheimnis des Totenwaldes

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Die Ferien des Monsieur Murot

    ★★★

  • Dead Mountain: The Dyatlov Pass Incident

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • A Balance

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Roadkill

    ★★★